Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

Emma bojovala za všechny a má náš dík
Autor: Oldřich Záhoř, četlo 1632 lidí, 2020-09-09 11:45:45
Republikové finále Sazka olympijského víceboje - odznaku všestrannosti

Ve dnech 2. až 4. září se žákyně 8.C Emma Theierová jako jediná reprezentantka ZŠ Za Nádražím zúčastnila 11. ročníku republikového finále Sazka olympijského víceboje - odznaku všestrannosti. Jednalo se o obrovskou a je třeba vyzdvihnout i perfektně zorganizovanou akci za účasti více než 600 nejlepších "vícebojařů" ze škol z celé republiky. Akce probíhala v nádherném sportovním areálu kampusu VUT Brno za podpory policie (organizace a starost o sportovce) a armády ČR (rozhodcovský sbor). Časový harmonogram akce byl rozpočítán na minuty a nutno dodat, že byl i dodržován, k čemuž samozřejmě napomohlo i hezké počasí.

Nejen organizační, ale i sportovní úroveň byla velmi vysoká. Stačí uvést pár dosažených nejlepších výkonů pro dívky ročník narození 2006, tedy pro kategorii, ve které závodila i Emma: Skok daleký: 515 cm; Kliky za dvě minuty: 133; Uplavané metry za dvě minuty: 175; Hod medicinbalem přes hlavu: 15 m; Počet přeskoků přes švihadlo za dvě minuty: 325; atd.

Ani na této úrovni se Emma neztratila. V trojskoku z místa předvedla druhý nejlepší výkon ze všech 87 závodnic v její kategorii: 734 cm, přičemž za nejlepším výkonem zaostala o pouhé 4 cm. Se 67 shyby za dvě minuty brala páté místo; uplavaných 136 m jí vyneslo místo deváté. I v ostatních disciplínách útočila na svá osobní maxima. Zklamání jí přineslo pouze švihadlo a hod medicinbalem. Po sečtení bodů ze všech deseti disciplín dosáhla výkonem 6964 bodů (hranice pro zisk nejvyššího tedy diamantového odznaku všestrannosti je 6600 bodů) na krásné 14 místo z 87 závodnic v jejím ročníků. Z dívek, které se do finále dostaly jako nejlepší jednotlivci bez podpory školních družstev, byla ve vytoužené první desítce na 9. místě (přehled všech výsledků je k dispozici na adrese rf.ovov.cz).

Celá akce měla i bohatý doprovodný program, takže se žáci a žákyně rozhodně po celé tři dny neměli možnost nudit. Emma si přivezla spoustu zážitků a ráda by se pokusila i o nominaci na další republikové finále.

Sazka víceboj 2020Sazka víceboj 2020Sazka víceboj 2020Sazka víceboj 2020

Přístup: zvenku, Počet přístupů za uplynulou hodinu: 110611, Vaše IP: 54.165.248.212