Bílá vločka ve školní družině

Bílá vločka je název pro Vyšší odbornou školu zdravotnickou, která sídlí v Českých Budějovicích. Z této školy nás navštívily čtyři studentky, které dětem předaly základní informace o poskytnutí první pomoci a předvedly jim i praktické ukázky ze záchranářské práce. Děti se také na chvíli staly záchranáři a vyzkoušely si na modelu, jak správně resuscitovat člověka. Získaly i poznatky o obvazovém materiálu a poučily se, jak správně ošetřit krvácející ránu.
Všem se nám to moc líbilo a hlavně se nám to může i někdy hodit. Teď už víme, jak na to...