Dnes je Úterý 13.11.2018 Uživatel: anonymní | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

8. třídy - projekt T. G. Masaryk a První republika
Autor: Lucie Schinková, četlo 779 lidí, 2018-10-28 12:14:09
Ve čtvrtek 25. 10. 2018 také žáci 8. tříd prožívali projektový den ke 100. výročí vzniku samostatného československého státu.
V muzeu navštívili výstavu Od velké války k republice, vyplňovali pracovní listy a ve skupinkách vytvářeli komiksy o legionářích. V hodinách se dozvěděli zajímavosti z první republiky, povídali si o autech, módě, o T. G. Masarykovi, o legionářích, o zlatých časech kokainu, o skautingu - podívali se na jeden díl Záhady hlavolamu. Při hodině tělocviku je čekala sokolská rozcvička.
Vyvrcholením celého projektu byl příjezd T. G. Masaryka.
Dne 25. 10. jsme ve škole slavili 100 let naší republiky. Při informatice jsme vyhledávali, jestli máme nějaké předky legionáře. Na fyzice jsme si povídali o autech a motorech. Pak jsme šli do muzea, kde jsme se dozvěděli informace o první světové válce, prohlédli jsme si obleky, zbraně a odznáčky. Po prohlídce jsme vytvářeli komiksy o ruských a francouzských legionářích. Po návratu do školy jsme se podívali na krátký film o TGM.
Šestou hodinu měl Masaryk přijet ... a vážně přijel! Přijel na opravdovém koni. Zazpívali jsme si hymnu a Masarykovu oblíbenou píseň. Mohli jsme si pohladit koně.
Celý den jsme si moc užili.
Za 8.C Adélka Samohejlová, Terka Vicány a Adélka Furišová

Foto v muzeu

Přístup: zvenku, Počet přístupů: 156678, za uplynulou hodinu: 903621, Vaše IP: 54.198.54.179