Vánoční ozdoba pro britské město Llanwrtyd Wells

Děti z 2. a 3. oddělení ŠD vyrobily krásnou ozdobu pro britské město Llanwrtyd Wells, které je partnerským městem Českého Krumlova.

Vyrobené ozdoby poputují na stromek do tohoto britského města, kde pořádají každoroční soutěž o nejlépe vyzdobený vánoční stromek. V loňském roce byl llanwertydský vánoční strom ohodnocen jako nejvydařenější, což bylo také zásluhou krumlovských dětí a žáčků.

Téma letošního roku je připomínka roku 1918. Tedy roku, kdy skončila 1. světová válka.

Na toto téma děti letos vyrobily jednoduchý krajkový věnec v barvách modré, červené a bílé, který je doplněn elegantními kloboučky, protože ty byly v době první republiky naprostou samozřejmostí.
Dalším prvkem na věnci jsou vlčí máky. Ty jsou vnímány nejen jako symbol krve, ale také jako symbol znovuzrození. Tato rostlina na bojištích vyrůstala jako první a tím se vlčí máky staly celosvětovým symbolem válečných veteránů. Proto si je lidé v období výročí konce 1. světové války připínají na oblečení na památku padlých.

John McCrae - Na polích ve Flandrech divoké máky rostou, tam mezi kříži, řada za řadou...