Dětská Porta

26. 5. 2000

Dne 26. 5. 2000 jsme se zúčastnili 4. ročníku soutěžní přehlídky Dětská porta, která se uskutečnila v Městském divadle v Českém Krumlově. Jednalo se o pěveckou soutěž v interpretaci folkových a trampských písniček, které se mohli zúčastnit žáci z celého jihočeského regionu.

V kategorii pěveckých dvojic jsme měli dvě zastoupení - Patrik a Josef Čarných (6.C, 8.A) a Lucie Kotlárová a Lucie Zdychyncová (4.A, 9.C). Obě pěvecká dua předvedla pěkný výkon, který byl také porotou oceněn. Sourozenci Čarných získali 1. místo a vybojovali si tak účast na folkovém festivalu Krumlovský medvěd, kterého se zúčastní i takové skupiny jako Nezmaři či Žalman a spol.

Jihočeský zvonek 2000

20. dubna 2000

Už tradičně se každým rokem pořádá na začátku dubna soutěž ve zpěvu s názvem Jihočeský zvonek. Ani letos tomu nebylo jinak. Soutěže se zúčastnilo mnoho skvělých zpěváků a zpěvaček. Z naší školy se oproti loňsku přihlásilo o hodně víc žáků.

Soutěž byla rozdělena do pěti kategorií. V nulté kategorii nereprezentoval naši školu sice nikdo, ale již v první kategorii vystoupili dva naši žáci, a to Alena Švepešová a Patrik Čarný. Pak přišla na řadu kategorie druhá, v níž zpíval Pepa Čarný a já (Anna Vávrová). Tentokrát jsem neměla takovou trému jako minulý rok, protože byla se mnou paní učitelka Severová, která mě při první písničce doprovázela na klavír. Když jsem sešla z pódia, mohla jsem si již v klidu vychutnat kategorii třetí - volnou. Tam zpívala od nás ze školy Kristýna Lukšanová a na flétnu jí doprovodila její spolužačka Aneta Klesnerová. Když už skončila i čtvrtá kategorie, v níž vystupovali žáci ZUŠ, kde podala strhující výkon Radka Křížová za klavírního doprovodu své sestry Marcely, oddychla jsem si.

Vše již bylo za mnou. Porota odešla a naše skupinka se dala do zpěvu. Když se porotci po půl hodině vrátili, zazpívali i oni písničku, která se jmenovala Líza a Lojza. Pak už nastalo samotné vyhlašování výsledků. Z naší školy dostal Patrik Čarný čestné uznání a Radka a já jsme se umístily na krásném vysněném prvním místě a postupujeme do krajského kola.

Jenom jedna věc mne mrzí. Příští rok už na naší škole a tudíž se nebudu moci Jihočeského zvonku zúčastnit. Ale jedno je jisté, na tuto soutěž budu vždy ráda vzpomínat.

Anna Vávrová, tř. 9.B