Deváťáci byli v Poslanecké sněmovně

Díky vstřícnému přístupu pana poslance Pavla Peška a zvláště ochotě a pomoci jeho asistentky paní Rožánkové jsme mohli 17.2.2000 nabídnout vybraným žákům 9. tříd naší školy zajímavé zpestření výuky Občanské výchovy.
Cílem naší pražské cesty byla totiž budova Poslanecké sněmovny - sídlo jedné ze dvou komor Parlamentu České republiky. Hned po vstupu, ohlášení a nezbytné bezpečnostní kontrole, která patřila k velkým zážitkům, se nás ujala objednaná paní průvodkyně, která nás celou budovou nejen provedla, ale navíc nás seznámila s její historií, průběhem rekonstrukce a upozornila nás na vše, co bychom neměli přehlédnout. A dívat se bylo opravdu na co! Vše, co jsme dosud znali jen z televizních záběrů, jsme měli možnost vidět na vlastní oči. Nejvíce jsme byli zvědavi na jednací sál, kde probíhají jednání všech zvolených poslanců. Překvapila nás rozloha místnosti, která není příliš velká. S obdivem jsme ale vnímali citlivě zrekonstruovaný interiér, který dýchá důstojnou atmosférou.Velkému zájmu se těšila jednotlivá poslanecká místa, včetně míst pro naše nejvyšší představitele. Blesky fotoaparátů dokazovaly, že si všichni chtějí výjimečnost okamžiku, kdy usedli na místo např. předsedy Poslanecké sněmovny pana Václava Klause, navždy zachytit.
I ostatní prostory, které jsme měli možnost navštívit, se nám velmi líbily a po téměř hodině, kterou jsme zde strávili, jsme přesvědčeni o tom, že naši poslanci mají pro svou práci vytvořeny ty nejlepší podmínky - skvělé prostředí, perfektně fungující zázemí a servis.
Zážitky z Poslanecké sněmovny jsme doplnili během dne ještě o řadu dojmů z prohlídky Prahy, z jejích nádherných historických památek a neopakovatelné atmosféry velkoměstského ruchu. Vše bylo umocněno pěkným počasím a v neposlední řadě i výborným řidičem panem Brůhou z českokrumlovské firmy Ramvej, kterému také děkujeme.

Za všechny vybrané žáky 9.tříd ZŠ Za Nádražím
Mgr. Eva Luštická - učitelka Občanské výchovy

Poslanecká sněmovna byla naše
17 / 2 / 2000

začínáme na Pražském hradě

1. Náš pražský výlet začíná. Kde jinde než na Hradě!

bez průvodce bychom se tu asi ztratili

2. Naše paní průvodkyně poté, co jsme prošli bezpečnostní prohlídkou a vstoupili na půdu Poslanecké sněmovny

symbol státnosti

3. Symbol naší státnosti nesmí v Poslanecké sněmovně chybět

tyhle schody už nesly nějaké osobnosti !!

4. Tímto schodištěm kráčely slavné osobnosti, významní státníci, chodí jím na zasedání Poslanecké sněmovny pan prezident a teď tu jdeme i my

teď tam sedí Václav Klaus - jednou tam můžeš být i TY !!

5. Důkaz, že jsme tu opravdu byli - že ano, pane Klausi?

to jsou ty kuloáry, kde se dělá celá politika . . .

6. V prostoru pro poskytování informací tisku Honza Glowacz jistě přemýšlí, jak se stát poslancem co nejrychleji

konečně ve sněmovně

7. A je to tady - konečně jsme v jednacím sále a obdivování jeho nádhery začíná

poslanecká lavice pana Zemana - momentálně premiéra  je to opravdu jeho místo !!!

8. Poslanecká lavice pana premiéra Miloše Zemana a její hlasovací zařízení, Nezdá se, že by hlasování bylo až tak složité - to bychom zvládli levou rukou!

poslanecká lavice ? - třeba tu jednou někdo z nás zasedne  proč by někdo z nás jednou nemohl být i premiérem ??

10.,11. Největší nával byl při fotografování u míst nejvyšších státních činitelů. Kdo by si na chvíli nechtěl představit, že je paní Buzkovou, panem Langrem, panem Klausem? Nejvyšší post předsedy Poslanecké sněmovny urval, jak vidíte, Mirek Vobr z 9.B. Gratulujeme!

atrium - relaxační zóna pro poslance

12. Jsme v atriu - relaxační zóně pro poslance. Spousty květin zpříjemňují toto prostředí a na nás vidíte, že se nám tu také líbí

atrium Poslanecké sněmovny

13. Poslední snímek zachytil příjemnou atmosféru atria Poslanecké sněmovny a nezbývalo, než se rozloučit.

V budově Poslanecké sněmovny jsme viděli ještě řadu zajímavých míst, ale film bohužel nestačil vše zachytit. A tak Vám radíme - rozjeďte se do Prahy a budete stejně nadšeni a okouzleni jako jsme byli my.

žáci 9. tříd