Postřehy z letošního karnevalu

Den 17.1. by se dal nazvat den D, vlastně den K, neboli den karnevalu, který se koná každoročně, před pololetním vysvědčením na naší škole už od roku 1996.

Po úvodním slově Petry a pana ředitele následoval dvou a půl hodinový maratón soutěží, vystoupení a tance, kterým provázel Standa, Martin, Petr, již zmíněná Petra a hudbu zařídil Dj Jirka. Celá velká tělocvična praskala doslova ve švech, protože zde byli rodiče, spousta dětí z prvního a druhého stupně a dokonce i někteří bývalí absolventi naší školy. Snad nejdůležitější soutěž, ta o nejlepší masku byla vyhodnocena asi v polovině karnevalu.

Vybrat z princezen, vodníku, čarodějnic a kadibudek bylo pro porotu zajisté velice složité, ale nakonec zvítězily ty nejhezčí masky, které byli oceněni sladkými odměnami.

Program zpestřily ukázky toho, co všechno žáci školy dovedou - gymnastky zacvičily sestavy na koberci a ukázaly skoky a přemety přes bednu, prvňáčci a druháčci předvedli své umění v krátkých scénkách, páťáci zatancovali country.

V průběhu odpoledne děti i jejich rodiče viděli několik dalších tanečních ukázek včetně vystoupení mladé skupiny "Disco Romo". Vítězem soutěže o misáka školy se stal Jan Novák z třídy 9.A. Své taneční umění ukázaly i žákyně třídy 7.C pod uměleckým vedením absolventky naší školy Aleny Brožové.

Všech přibližně 500 návštěvníků karnevalu se skvěle bavilo za doprovodu hudebních skladeb, které vybral a pouštěl Jiří Máče ml. Tento karneval, jako ostatně všechny, se uskutečnil díky paní učitelce Jindrové, která vše zařídila a připravila.

i paní učitelky se dobře bavily - poznáte je ??