Školní slavnosti v Hauzenbergu

12. května 2001

Náš zájezd na školní slavnosti do partnerského Hauzenbergu začal u školy na parkovišti v 7.10 hod. Pak nás čekaly přibližně tři hodiny jízdy. Byla to cesta otravná, ale v autobuse byla sranda takže jsme se nenudili. Do Hauzenbergu jsme dorazili v 10.30 hod. Vešli jsme do školy a chvíli jsme tápali, než jsme našli paní ředitelku Doris. Ta nás zavedla do sborovny školy, kde jsme byli dočasně usazeni. Dostali jsme každý poukázku v hodnotě 10 DM. Pak jsme dostali časový rozpis. Nakonec nám paní učitelka řekla, kdy, kde, kdo bude vystupovat a měli jsme svůj volný čas.

Bylo tam plno zajimavých disciplín, jako např. čištění zubů, loterie, kolo štěstí...

Za náší školu vystoupili Petra Novotná se svým tanečním partnerem v latinsko-amerických tancích, Zuzana Nováčková a Michal Mojžíš ve standartních tancích (rumba, jazz a čača), Patrika Berková se svým mimickým vystoupením, Kristína Klinovská, Nikola Přibáňová, Pavla Pokrývková, Aneta Irová, Dalena Bořecká, Štěpánka Kutláková a Michala Kočerová jako taneční skupina Crazy dance a Alena Brožová také v crazy tancování.

Své dovednosti ukázaly gymnastky pod vedením paní učitelky Věry Brožové a naši fotbalisté Jan Dvořák, Václav Bruckmüller, David Švec, Adam Glowacz, Lukáš Holub a Marek Tůma pod vedením pana ředitele Dalibora Cardy.

Byli zde i ostatní žáci, kteří si hledali kamarády na dopisování. Všichni své vystoupení odvedli na výbornou, jen naši fotbalisté měli menší potíže. Den nám přál, protože svítilo sluníčko a bylo 26° ve stínu. Za poukázky bylo možné koupit dobré jídlo a pití (samozřejmě i nanuky). Den rychle uběhl a na 16.00 byl ohlášen odjezd. Všem nám před odjezdem bylo líto, že už musíme domů. Cesta zpět byla velice zábavná, protože jsme poslouchali rádio, abychom věděli jak naši hokejisté hrají semifinále mistrovství světa. Při nájezdech bylo takové ticho, že vzduch se dal krájet. Po vítězství se málem rozpadl autobus. I pan ředitel si musel zařvat! V 18.30 jsme přijížděli do Českého Krumlova a začali jsme stavět na různých zastávkách. Naše putování jsme zakončili zastávkou Na Nádraží. Trosky co zbyly v autobuse, vystoupily a rozešly se domů. Všichni měli co vyprávět svým rodičům, protože zážitků bylo opravdu hodně.

Vašek Bruckmüller a Kristina Klinovská, 8.B