Dopravní soutěž - okresní kolo

16. května 2001

ZŠ Za Nádražím je již tradičním pořadatelem okresního kola dopravní soutěže žáků. Na půdu školy se každé jaro sjíždí nejzručnější žáci českokrumlovska a svádí zde boje o postup do krajského kola. Čtyřčlenná družstva složená vždy ze dvou chlapců a dvou dívek soupeří ve čtyřech disciplínách: dopravních testech, zdravovědě, jízdě zručnosti a jízdě podle pravidel silníčního provozu. Dramatické chvíle nastávají především v prostoru nástrah při zkoušce zručnosti. Nejen pevná ruka a ostrý zrak, ale též psychická odolnost rozhodují o celkovém úspěchu. Žáci, kteří svou praktickou dovednost vhodně doplní nezbytným minimem teoretických informací stran pravidel silničního provozu a první pomoci při úrazu, si pravidelně odnáší hodnotné ceny. Stálicí na výsluní dopravní zdatnosti v okresu je ZŠ Horní Planá, jejíž zástupci nastupují do soutěže vždy dobře připraveni.

budoucí vítězové na startu

rozhodčí v akci
takhle nám byli opravdu užiteční

první koridor - první hrozba