zpět na menu

Sportovní den na 1. stupni

23. května 2001

Atletická olympiáda probíhala na školním hřišti a okolních plochách za slunečného počasí. Závodů se zúčastnila většina žáků, ostatní bojovali v tělocvičně za svou třídu v turnaji ve vybíjené. Závodilo se v těchto atletických disciplínách: skok do dálky, hod kriketovým míčkem, běh na 60 metrů, běh na 800 metrů.

Závodníci bojovali s velkým nadšením, první dva v každé kategorii postupují na okresní olympiádu. Budeme jim držet palce, aby naše škola byla jedna z nejlepších. Poděkování také patří technické četě z 9.A, paním učitelkám, všem rozhodčím, zvláště "holce pro všechno" panu učiteli Janu Vopatovi.

"Přehodím to hřiště?"
Ptala se sama sebe Pavla Marková z 5.C. Zezadu ji pohledem jistí "sestra" Zuzana Marková z 5.B (pouze shoda jmen). Páťandy házely skvěle. Byly nejlepší.

Doskok do teplého písku pěkně napevno.
Autorem skoku Jaroslav Hejl z 5.B.

"Uhrabal jsem ti to dobře?"
ptá se Martin Kováč z 5.C. Letící Petr Sobotka ze 4.C mu nestačil odpovědět.

Skok do dálky sledovalo vždy mnoho diváků. Po přesném odrazu je zachycen Martin Kováč z 5.C, k měření se chystá technická četa v podání Martiny Zíkové.

Rozhodčí Zdeněk Boček a Věra Brožová se snažili být spravedliví. Na snímku je kontroluje Agi z 5.A a třetí "Markovka" Olina z 5.C.

Dalším neúplatným a přesným rozhodčím byl u běhu na 60 metrů pan učitel Vopat
Příjemnou a zároveň bouřlivou atmosféru měl turnaj ve vybíjené. Svá družstva postavily všechny třídy 1. stupně. Děti bojovaly ze všech sil (tělem i řevem), rozhodčí, pan ředitel Dalibor Carda a Petr Ondřich to zvládli v pohodě. Za první třídy se vítězem stala 1.B, za druháky 2.B. Ve starší kategorii zvítězila třída 5.B.