První červen byl náš !

1. června 2001

Ptáte se proč náš? Protože jsme společně, kantoři i žáci, strávili příjemné dopoledne plné her, sportu, zábavy.

Každý si mohl vybrat podle svého "gusta" z různých možností, které se mu nabízely. Oči až přecházely z pestré mozaiky nápadů, které vymysleli a s chutí připravili učitelé pro své žáky.

Někteří zasedli k internetu, jiní dováděli při "sranda - hrách", změřili své síly ve fotbale, volejbale, vybíjené a stolním tenisu. Tancechtiví si přišli na své při diskotéce pod širým nebem (ještě že se nebe smilovalo a déšť nám to nepokazil!). Velký zájem byl také o mamon (vždyť jsem v Čechách), a tak třída, kde se konala soutěž Chcete být milionářem, praskala ve švech. Tvořivé děti modelovaly, vytvářely linoryty nebo si malovaly jen tak pro radost. Kdo rád zpívá, měl příležitost v soutěži Rozbal to! Rozbalili to nejen zpěváci, ale i moderátoři a publikum. Prostory kuchyňky mohli využít mlsouni a mlsounky. Jejich výtvory studené kuchyně byly pastvou nejen pro mlsné jazýčky, ale i pro oči. K načerpání nových sil sloužila "klubovka" s různými společenskými hrami.

Některé třídy oslavily Den dětí společně na třídním výletě, nejstarší žáci připravili zajímavý program pro naše nejmenší.

Ať tak, či onak - všem nám bylo spolu dobře.

Kolektiv učitelů.

Program na celé dopoledne byl opravdu pestrý a každý z žáků si našel to své.

Zábavné soutěže a kopaná na hřištích, stolní tenis v hale školy a volejbal v tělocvičně tvořily jednu část dopoledne.

Kluci z devítky provozovali za pomoci počítače a aparatury opět svou diskotéku, tentokrát na volné ploše mezi pavilony.

Celý den měli všichni zájemci volný přístup na internet. V učebně výpočetní techniky se za celé dopoledne vystřídalo přes 140 dětí. Aby se všichni zájemci stačili vystřídat, měl každý na své brouzdání vyhrazenou dobu třiceti minut. Kousek vedle, v učebně výtvarné výchovy si mohl každý, kdo chtěl, vytvořit své vlastní dílo z hlíny nebo namalovat obrázek.

Vědomostní a zábavné soutěže za pomoci učitelů zorganizovali osmáci,
"Milionář" je ten pravý způsob, jak se dostat k dobrotám :-))

Některé, především z mladších dětí, se ve cvičné kuchyni zúčastnily minikurzu na přípravu studené kuchyně
- a panečku, jak potom chutnalo !!

Několikrát namířil Vašek Bruckmüller školní digiťák i na učitelský sbor.

Paní učitelka Severová, Homerová, Švejdová a Luštická v plném vytížení

Jak je vidět z obrázků, stále v akci byli i další kantoři, paní učitelka Jochová, Brožová, pan učitel Pilař, Novotný i Ondřich.

Při každé velké akci je nezbytné dokonalé zázemí !!
Pan školník se svou zásobou dobrot jistě nemá tu svatozář náhodou. :-))

Za vedení školy je v plné pohotovosti paní zástupkyně Hoššová, pan zástupce Vopat i pan ředitel Carda, který se snažil zdokumentovat všechny důležité okamžiky.

Foto: Václav Bruckmüller, 8.B