Akademie devátých tříd

14. června 2001

Jako v předchozích letech se rozlučková akademie konala v prostorách školní jídelny. V prostředí a v podmínkách do značné míry provizorních, ale o to více inspirativních. Podobně jako u dřívějších absolventů, i tento večer byl plný humoru, recese a necenzurovaných vtipů. Podívat se přišli rodiče, sourozenci, mladší spolužáci i kamarádi a někteří bývalí žáci školy. První snímek svědčí o tom, že bylo opravdu plno.

Úvodem večera provázeli Ladislav Sirový a Patricie Berková.

Naejdříve se představila děvčata z 9.A s inspirativní módní přehlídkou,

pak jsme viděli ukázky klasických i latinskoamerických tanců v podání Petry Novotné (9.C) a jejího partnera Tibora Baža. Napětí a zájem je samozřejmě vidět i v technickém zázemí ...

Chlapci z 9.A nás zavedli do prostředí automobilových závodníků. Týmy stájí Pampers, Huggies a Fixies předvedly opravdu bravurní jezdecké umění i dobrou práci servisních mechaniků.

Aneta Klesnerová a Marie Bártová uvedly minisoutěž "Miss hnída". Každý(á) ze soutěžících předvedl(a) nejlepší kousek ze svého repertoáru. Učitelská porota pak zodpovědně a pečlivě vybrala toho nejlepšího.

Následovala ukázka historických tanců (Pavana and Galiarda - Chora Italica a Villanela) v dobových kostýmech, rýmovaná zpověď Patricie Berkové ve spolupráci s Veronikou Majerovou a pohádka Skřítek z pohádkového lesa.

Upravenou filmovou scénu ze seriálu Chodič, texaský sedlák (Walker Texas Ranger), při které měli herci vyjímečnou možnost se i najíst, vystřídaly dvě důchodkyně s ukázkou opravdu důsledné sebeobrany po napadení dvěma chuligány. Po závěrečném zvoláním "Co se v mládí naučíš, k stáru jako když najdeš" doufáme, že to kluci, kteří jsou na snímku radujících se stařen už zneškodněni, přežili bez důsledků pro svůj další rodinný život ;-))

Připomněli jsme si i scénky z oblíbeného filmu Pelíšky.

Původní inscenací v podání 9.C byla Maryša (aneb - Napije se ten Vávra nebo nenapije?). S jejím zasazením do současného rodinného prostředí neměli naši deváťáci žádné problémy.
Nakonec i otrávený bramborák prý chutnal docela dobře.

Rendlík byl parafrází na Kotel s Michaelou Jílkovou, kterou skvěle imitovala Lucie Černá. Základní otázka zněla, jak vylepšit vyučování, aby žáci byli beze stresu. Daniela Klabouchová nám v roli třídní paní učitelky Marie Janotové názorně ukázala, jak probíhaly písemky z matematiky právě v 9.C.

Další část večera, ve které se předvedla především 9.B, uvedl Jakub Šváb. Martin Uhaľ a Petr Vávra ukázali, jak vypadá "oživlé dřevo" podle Járy Cimrmana

a konečně se ukázalo, co se poslední dobou dělo s děvčaty z této třídy! Tanec "Těhotný holky" byl opravdová bomba !! Že by nějaký neuhlídaný večírek ??? Byly v tom skoro všechny !!!

Skvělé číslo měli i kluci, kteří ve stylu Maxim Turbulenc roztleskali celý sál. Kdyby bylo více místa, určitě by některé z diváků i rozpohybovali.

Společně zpívané přepracované texty předznamenaly závěrečné finále celého večera.

Jednotlivé třídy předaly květiny a drobné dárky svým třídním učitelkám i ostatním přítomným učitelům,

poté nadešla chvíle závěrečného slova ředitele školy, pana Dalibora Cardy

a předání tradičních pamětních listů a obálek s "poslední pomocí".

Společnou písničkou všech tří devítek celý večer končil. Byl to, jako obvykle, velmi příjemný pocit a mnozí měli v očích i slzy dojetí.
Loučení prostě není lehké . . .

Všem našim absolventům přejeme šťastné vykročení do nového života :-))

foto a text: Mgr. Jan Kříž