Karneval 2002

27. března 2002

Tradiční rej masek zaplnil tělocvičnu těsně před velikonočními prázdninami . . .

Asi bych měla začít nějakým poutavým začátkem ..... nic velkolepého mě ale bohužel nenapadá, a tak řeknu pár slov k organizaci karnevalu.
Jak asi všichni dobře víte, letos jsme karneval pořádali my, 8.B. Nebudu říkat jestli dobře nebo špatně (a Vám bych to také neradila.......:0) ). Nicméně jsme usoudili, že bude lepší, když se karneval rozdělí na dvě samostatné části..........takže křepčili prvňáčci i deváťáci v jiných časových intervalech. Uplně cítím, jak Vás asi baví číst něco o nějaký organizaci, takže se pokusím psát trochu zábavněji.......doufám.

Když se v jednu hodinu konečně začala plnit tělocvična žáky ukrytými pod důmyslnými maskami, byli pořadatelé dosti nervozní.......a hlavně tedy p.uč. Jakubcová, která běhala z jedné strany na druhou a pořád něco hledala a tak. Když na podium vylezly nějaký čtyři trubky (já, Nikol F., Jakub K. a Ondra M.) a velice vtipně zakříčeli do éteru:"Raz, dva , tři - zkouška mikrofónu!" Akce se tedy rozjela, ale nebudu Vám vyprávět jak se asi všichni tvářili.....no nic.
Po tom, co docvičily naše krásné a ladné gymnastky (a bylo mi dost špatně, když jsem si předsavila, jak šílená Dvořáková dělá přemet nebo podbnou hrůzu kde bych se musela ohnout) začaly soutěže.

A světe div se, dokonce jsme měli i soutěžící (což se o druhém stupni říct nedalo) !!!!!!! Děti se mohly zúčastnit všemožných soutěží - házení míčků do žáby, skákání v pytlích, trhání bonbónů a mnoho jiných. V krákých přestávkách (asi 20 minut) se děti strkaly, pošťuchovaly a občas nám taky drobečkové shodili výzdobu, ale i to se dalo ustát. Nejvíc mě ale uchvátily masky ..... a jejich originalita. Mohli jste zde vidět černoušky, Harryho Pottera, rotu vojáků, víly, princezny, Pipi dlouhou punčochu atd. . No prostě to bylo SUPER!!!!!! Těžko říct jestli byl tento karneval lepší než minulý, ale pokud budou děti i příští rok tak vynálezávé a soutěživé já budu spokojená.

Závěrem bych chtěla poděkovat učitelskému sboru z prvního stupně, který nám pomohl dětičky usměrnovat ... DĚKUJEME!

DRUHÝ STUPEŇ

Když jsme konečně vystrnadili naše mladší spolužáky a tělocvična byla opět prázdná, tak jste přišli Vy, druhý stupeň a způsobně se posadili na lavičky........ A vzpomínáte si, jak nás pět pořádatelů vlezlo do prostřed tělocvičny a začalo vymýšlet nějaké taneční "vychytávky" ?! To byla sranda....... ale ne to, jak jsme tancovali, ale to, jak jste vy "suchaři" zírali z laviček......cha , cha , cha.

Nevím, jestli byla chyba na naší nebo na Vaší straně, ale asi jsme měli připravit lepší program. Ohlásili jsme gymnastky a ty opět začaly předvádět svá krásná těla, což Vás alespoň trochu "zvedlo ze žídlí".
Nehodlám tvrdit, že si pamatuji všechny body programu, ale s určitostí vím, že nám zatancovaly holky z tanečních skupin Tander dance a Crazy dance pod DDM Český Krumlov, které vede Alena Brožová.
Počáteční nervozita asi opadla a VY JSTE SE !!!DOOPRAVDY!!! VYDALI TANČIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ne, tohle nebylo hezké ....... ale neomlouvám se. Docela zajímává byla taky účast masek ...... hezkou masku měla Verča Marková co by muchomůrka, dvě batolata a parta přestárlých penzistů, jo a taky p.uč. Pilař v nějaké uniformě patrně z první republiky. A to bylo asi tak všechno ...... .Nejprve jsme chtěli vyhlásit soutěž o nejkrásnější masku .... no ale ....... nakonec dostali odměnu všichni, kteří v nich přišli. Ke cti všech zúčastněných nutno dodat, že z počátečního "čajového dýchánku" se nakonec stala skvělá taneční párty ....... .
Přišlo i pár absolventů s kterými jsme probírali staré časy .

Hlavní bylo, že teď málokdo seděl a když, tak jen proto, aby si na chvíli oddechnul od tancování. Asi pak už nikdo nechtěl aby karneval skončil a vykřičeli jsme si asi dalších pět písní z nichž byla každá "ale teď už opravdu poslední", zkrátka jste byli v celku SUPER!!!!
Snad se Vám karneval líbil, hlavně Vám, kteří už tu příští rok nebudete ...... .
Neúčast na příštím karnevale se samozřejmě NEOMLOUVÁ - tak co, přijdete?????

P.S.: Náš dík patří všem pedagogům, kteří nám pomáhali s přípravou a dozorem, p.uč.Jakubcové, která si vzala karneval pod patronát, třídě 8.B, za hudební stránku karnevalu patří dík Sirdikovi, Johnymu i Davidovi, který ještě dělal fotky a také tomu pánovi který nám půjčil aparaturu. V neposlední řadě děkuji milému p.uč. Křížovi, který tyto hlody dá na intranetové stránky!!!!!

Mirka Dvořáková
kamikatdce@ladymail.cz