Návštěva v Hauzenbergu

15. května 2002

Ve středu 15. května jsme se zúčastnili v Hauzenbergu, v partnerské škole, slavnostního zahájení výstavy s názvem "Nalezené a objevené". Na vernisáži prezentovali svoje práce žáci jednotlivých tříd z Německa a přivezli jsme tam i práce žáků naší školy.

Vyrobili jsme strom z kusů látek a pletiva, pracovali jsme s novinovým papírem, dřevem apod. ... S materiály a přípravou našich prací seznámil německé kamarády Jan Homolka z IX.B. Slavnostní zahájení jsme i my obohatili naším programem: sólo Moniky Kukučkové, duo Terezy Mlčákové a Andrei Augstenové, na klavír nás doprovázel Adam Glowacz.

Také my jsme viděli spoustu zajmavých nápadů. Nás osobně zaujal papoušek z korku a "Zamilovaný slon" ze skořápek a zátek. Po obědě nás pozvali do blízké elektrárny na Dunaji a tak zvaného "Domu na proudu". Zde jsme mohli vidět nejrůznější podobu vody, např. v životě, průmyslu, atd. Měli jsme štěstí, že jsme přišli ke zdymadlu ve chvíli, kdy se vypouštěla voda a loď mohla pokračovat dále po Dunaji.

Den jsme si zakončili sladkou zmrzlinou, na kterou nás pozvali němečtí učitelé. Moc se nám tam líbilo a chtěli bychom se tam zase někdy podívat.