Na návštěvě ve Větřní

6. května 2002

Tentokrát jsme byli hosty školního parlamentu ve Větřní.

V pondělí dne 6. 5. 2002 jsme se vydali na návštěvu do Větřní. Jeli jsme odpoledne po vyučování autobusem. Jelo nás sice méně, než jsme předpokládali, ale bylo to super! Jely s námi paní učitelka Luštická a Jochová.

Děti z Větřní už nás čekaly, odvedli nás do jejich školy a seznamovali jsme se ještě s těmi, kteří u nás nebyli. Ve Větřní je jenom jediná škola a tu právě naštívil naš parlament. Hovořili jsme s panem ředitelem školy ve Větřní, ten nám vyprávěl, že náš pan ředitel Carda jí až moc dobře zná.

Potom následovala prohlídka školy. Prováděli nás v jídelně, v tělocvičně, no úplně všude, kde se dalo. Nejvíc jsme obdivovali krasné a hlavně velké nástěnky a spoustu dalších věcí. Ale co se nám moc nelíbilo, byly všechny dveře natřené na zeleno.

Všichni jsme pak zasedli do klubovny, kde vlastně pořádají žákovskou radu. Celí unaveni jsme zasedli ke stolu a právě POZOOOOR, tam nás čekalo překvapení, měli jsme tam připravený dobroučký papáníčko, kterýmu nikdo nemohl odolat a to krásně sladké pití, které jsme hned vypili. Při společném sezení jsme ve skupinách psali na flipy odpovědi na otázky:

1. Co bychom změnili na ZŠ Za Nádražím?
Psali jsme např.: Lepší počítače v zadních řadách, automaty na pití (chlazené), aby tam nebyl zubař, stěhování ze třídy.

2. Co se nám líbí na ZŠ Za Nádražím?
Líbí se nám i Větřní, ale u nás se nám líbí, že můžeme o přestávkách chodit ven, velká místnost na parlament, velká tělocvična, velký výběr pečiva, zrcadla a papírové ručníky na WC, príma děti, internet zadarmo - někdy, hodní kantoři - někdy, nové dveře - 1. stupeň.

Tak takhle nějak jsme to tam psali a náštěva byla u konce. Poděkovali jsme za pozvání a za flipy, které nám dali na památku. Rozloučili jsme se a čekala nás dlouhá cesta domů, ale ta příroda kolem, tomu se nedalo odolat.

Tereza Vávrová, 9.A