Celoroční spolupráce

22. dubna 2003

Už po několikátý rok se deváťáci starají o své mladší spolužáky z prvních tříd . . .

11. 10. 2002

8. 11. 2002

Pro 1.B, naší partnerskou třídu, konáme různé akce. Jednou z nich je i práce s počítačem. Kluci pomáhají našim malým kamarádům zvládat zdánlivě obtížné programy, ve kterých se zdokonalují v abecedě, seznamují se s prací se slovy a čtením. Protože prvňáčkové jsou šikovní a rychle zvládají tento program, se kterým jsme si ze začátku nevěděli rady ani my, nemáme příliš práce, což je škoda, neboť menší pracovní vytížení by nám jistě jen prospělo. Ale i naši malí přátelé si pro nás na oplátku připravili milé vystoupení. Představili nám písmenka, která už znají a dokonce k nim zarecitovali i pěkně naučené básničky. Dověděli jsme se tedy, jak opice řeší svůj jídelníček, že medvěd má veliké tlapy a medvídek mýval má problémy s klouzavým mýdlem . No, uznejte, že bez těchto poznatků by nám studium na střední škole bylo jistě k ničemu.

Nikol Fabiánová

11. 12. 2002