Cesenatico 2002

12. září 2002

Naše společné italské soustředění

Po dvanáctihodinové cestě autobusem jsme dorazili do italského města Cesenatico. Kolem silnice se rozprostíraly dlouhé písečné pláže, na kterých zářily řady barevných slunečníků. Když jsme přijeli na místo pobytu, do dětské ubytovny "A. BELLELLI", vynosili jsme si zavazadla na jednotlivé pokoje a běželi jsme se podívat na rozvlněné moře. Vypadalo to tak, že radost učitelů byla stejná jako radost dětí.

Po prvním treninku jsme hladoví odcházeli na italskou večeři, která zřejmě všem chutnala. Každé ráno jsme chodili běhat do parku a odpoledne jsme trénovali volejbal. Každý den jsme se chodili koupat k moři, kde bylo možno si vypůjčit šlapadlo a serfovací prkno.

V pátek jsme jeli na závěrečný výlet do města RIMINI s naší překladatelkou Radkou. Navštívili jsme zábavné delfinárium, ze kterého si mnoho z nás odváželo hezké zážitky a vzpomínky na školní prázdniny v Itálii. Však školní výlet ještě zdaleka neskončil. Jeli jsme do Miniatu, kde jsme se nejen pobavili na skvělých atrakcích, ale prošli jsme si celou zmenšenou Itálii až k Alpám. Přesněji kolem 274 miniaturních památek z Itálie a blízké Evropy. Celý pobyt rychle utekl a v neděli jsme museli odjet domů.

Vše se nám moc líbilo a těšíme se na další volejbalové soustředění.

Andrea Chuchlová, Vendula Fleischmannová ze 7.C