Přehlídka v německém přednesu

29. dubna 2003

V úterý se v DDM v Českém Krumlově sešla skupinka dětí ze základních škol českokrumlovského okresu, aby předvedla svou šikovnost v německém jazyce. Přehlídka scének, písniček i básniček, která se konala na památku německého spisovatele Rolfa Nitscheho, byla určena především několika německým hostům. Tři děvčata ze 7. třídy naší školy krásně zazpívala několik písniček v doprovodu kytary a klavíru. Ostatní zúčastnění z naší školy přednesli básně a také přísloví. I když se nejednalo o soutěž, kolena všech žáků se třásla jako o život. I přes to byly všechny výkony povedené. O přestávce jsme dostali občerstvení v podobě nezdravé limonády a (abychom si trochu doplnili vitaminy) zeleninové bagety. Odměnou za naši "dřinu" byly také nádherné knihy v němčině a čokoláda od zahraničních účastníků, a tak všichni odcházeli s rozzářenýma očima a úsměvem na rtech.

. . .