Jak jsme byli v Bludišti

19. února 2003

A tak jsme se po přihlášení do soutěže Bludiště (přihlásily nás Marika Ambrusová a Beáta Bobálová) vypravili na cestu. Směr ČESKÁ TELEVIZE OSTRAVA. Ubíhala celkem rychle, přestože jsme "putovali" 8 hodin.

Do Ostravy jsme dorazili v pozdních odpoledních hodinách. Všichni si z okna autobusu (mimochodem, byla tam příšerně úzká dvojsedadla, a tak jsme byli všichni rádi, že máme hubeného spolusedícího) prohlíželi rozsáhlé město a když autobus zastavil...: "Týjo... to je hotel...!!!" říkali to skoro všichni... Na recepci jsme si rozebrali klíče od pokojů a vyjeli jsme výtahem do příslušných pater (8. a Mirečka měla 7.). Radost z krásných prostorů hotelu Kovák nás ovšem opustila po hromadném otevření dveří našich pokojů. Dvě rozvrzané skříně, postele, stůl a umakartové židle. Nezapomínáme ani na dvě lampičky, zásuvky však nikde!!!

Později jsme byli domluveni sejít se v klubovně, hledali jsme 2x v jiném patře, ale pak jsme se nakonec všichni "zčuchli" na správném místě. (Za asistence recepčních) Tam proběhla poslední "bojová porada". Zde byla rozdělena trička s logem školy. (viz fotografie)

Domluvili jsme se na názvu týmu, (Lenka Vobrová 9.B, Jirka Kulovaný 8.B, Vláďa Kunt 8.B a náš vědátor Hubert Maxa 8.B) nakonec jsme se dohodli na týmu "MEDVÍĎATA". (Váhali jsme mezi Krumloši a Medvíďaty)... při zpáteční cestě na pokoje však vypadla elektřina v polovině hotelu, druhá síť obvodů vydržela. Co čert nechtěl, odnesli to naše pokoje, nicméně vyspali jsme se do růžova :-) (Tedy až na požární sirénu v 6:00, díky, Ostravo!)

Ráno, ráno, ráníčko--> a vyšlo sluníčko a my jsme vyklízeli pokoje. 8:00--> sraz v přízemí. Vyrazili jsme do známé budovy ostravské televize.

Přivítala nás pomocná režisérka, která nám přidělila šatnu a odvedla si naše čtyři "BLUDIŠŤÁKY" do maskérny a pro jejich "monterky" červené barvy. Když se vrátili s tučnou vrstvou pudru na obličeji, zapózovali několika fotoaparátům a vyrazili jsme do studia--> HURÁ!!!

Natáčení probíhalo celkem +- 4,5 hodiny...průběh soutěže můžete vidět na ČT1 29.KVĚTNA.

Při natáčení se fotit nemohlo, proto není přímý průběh zaznamenán na fotografiích. Přestože jsme byli vyčerpaní, cestu domů jsme si užili (skupinka osmáků vzadu podáváním bonbónů z úst do úst, my vepředu 4 hodinami slovního fotbalu). Pak jsme dorazili, rozloučili se ...

foto: Iveta Štekerová, 9.B
text: Lenka Vobrová, Iveta Štekerová, 9.B