Turnaj v šachu

10. ledna 2003

Králové bez dámy?

Mám radost .... skutečnou radost jsem měl i v den, kdy se konalo šachové klání. Pátek 10. - to byl den, jako dělaný pro šachové blázny!! Celkem 7. tříd reflektovalo potřebu boje na šachovém poli. A zbraň, která byla platná ve třídě 8.A? Hlava...!!!!!

A jak se říká, "padla komu padla!" Doslova to v té třídě padala hlava nehlava! Vítěz bral dva body, remíza byla oceněná bodem jedním a prohrávající šel do boje dál! Systém byl dvoukolový pro všechny zúčastněné třídní kolektivy. Všichni hráli spontáně i ve volných chvílích, kdy se čekalo na soupeře. Nikdo se nenudil, nikdo nepobíhal řvoucí po chodbě, nikdo nic neničil s běsnícím pohledem. Naopak! Získával ostruhy z vítězství a čestných porážek! V mých očích bylo 16.vítězů nad nudou!!

Třídní učitel Zdeněk Pilař - 8.A

PS. Tenhle rok nehrál nikdo z dívčího tábora, ale dam je na škole AŽ, až!!!! Tak příští rok se připravte, dámy! Zazní pro Vás šachové "smím prosit"?

PS. Hra se uskutečnila zejména díky Mirkovi Ivankovi z 8.A! Moc jsi mne potěšil.

Vítězem šachového turnaje se stala 9.B a její šachový "guru" ONDŘEJ MLČÁK. Gratulujeme!

Toooooooooooooo jjjjjjjjjjjjjjjjjeeeeeeeeeeeeeeee oooooooooonnnnnnn!!!