Zveme vás do naší 8.A

20. března 2003

V přípravném týdnu si pokaždé užívám v okamžicích, kdy řeším dispozice třídy pro naši "normálně nenormální" školní výzdobu. Běžně vymetu všechny kouty ve třídě, i když byl proveden naprosto generální úklid! Válím se ve prospěch naoko hezké třídy! Jejkot, já si tady zkrátka vždycky tolik užívám a pak z toho něco vznikne! Pravdou je, že mám rád "něco" zavěšeného jen tak v prostoru! Tak nějak mi to dodává potřebnou pohodu! Pohyb a inspiraci v jednom!

Nejvíc mi však dala práci, výzdoba osmičky! A PROOOOČ? Tak si zkuste zavěsit sami do prostoru dvě pomalovaná prostěradla ... jestli to dokážete, pak Vám nenechavcům pogratuluju! Myslím, že výsledek je uspokojivý ... maloval, ten, co vždycky říkal, že "malovat neumí" ... a vkládal jsem do toho život!

Celková výzdoba nám říkala v heslech asi tolik: Půjde nám o vlastní vývoj, iniciativu, která bolí a pak až se navzájem staneme partnery - to je ten společný obraz nad třídou! A jaký je můj cíl? Dostat alespoň pár mojich "didínek" do školy dřív o jeden týden a vytvořit v devítce SPOLEČNOU VÝZDOBU, která by nás fakt brala!
Tak přidá se někdo ke mně?

Řídící 8.A, Zdeněk Pilař

Naše současná výzdoba je panáček a panenka na nabarveném prostěradle,
což má symbolizovat spolupráci holek a kluků v naší třídě.

A dva takové ptáky z papíru a klacků jsme měli vloni (2001/2002).

Toto je ryba ze šesté třídy, která symbolizovala tichost. (2000/2001)

Tohle je Pochop.
Tomu jsme se mohli svěřovat se svými problémy tím, že jsme je vhodili na papíře dovnitř. (2000/2001)

Tento domek nám měl ve školním roce 2000/2001 připomínat, že doma můžeme být všude kde jsme
- většinou nás doma pokaždé přijmou s pochopením.