První školní den 2002/2003

2. září 2002

V pondělí, 2. září, jsme se zase všichni sešli po prázdninách ve škole. Ano, je to celkem obvyklé vzhledem k tomu, že se tak děje každý rok na začátku září, ale přece byla atmosféra pro mnohé z nás slavnostnější. Asi jsme všichni měli ten pocit, že už jsme o rok dál, ale hlubší význam prvního dne bezesporu pocítili prvňáčkové, pro které jsou školní lavice novou záležitostí, což ještě umocňuje 30. výročí otevření naší školy. Stalo se již tradicí, že o každou první třídu se budou po celý rok starat žáci příslušné deváté třídy. A abychom dokázali, že svůj patronát myslíme vážně, vrhli jsme se společně s kantory i na přípravu uvítacího dne pro nadcházející školáky. Nutno ovšem podotknout, že jsme zdaleka nebyli jediní starší spolužáci, kteří svojí účastí přispěli do programu! Ještě než padlo uvítací mluvené slovo od uvaděčky celého dopoledne Nikol Fabiánové, zazněla píseň v bezchybném podání 2.A pod vedením p. uč. Mgr. Martiny Mičanové. Po jejím doznění nastal hřmotný potlesk až jsem se bála, že některým přítomným upadnou ruce. Nemyslete si však, že tímto ukončil první stupeň svou produkci! Před publikem stojí další třída.... . Tentokrát 2.B, která pod vedením p. uč. Mgr. Anny Čížkové zarecitovala několik milých básniček pro své nové kamarády. Pak přišli na řadu již zmínění deváťáci. Naš podíl byl v pohádce a písničce ze školních lavic. A protože "nejsme žádný béčka" namáhali jsme své mozkové (matematické) závity až se z nás kouřilo, a tak jsem já a Nikol F. vymyslely pohádku a našim třídním zpěvačkám Lence Vobrové, Ivetě Štekerové, Zuzaně Řeháčkové a Tereze Slukové "vykvetl" pod rukama text k písni, která je také (jak jinak) o naší malebné škole a všem co k ní patří. Když vypravěčka dokoktala poslední slova pohádky "Kterak zlobivý klučina k rozumu přišel" a když dozněl poslední tón písně ze školních lavic, ujala se slova opět Nikol, aby se ze všemi rozloučila a popřála jim šťastné vykročení do nového školního roku. U dveří s úsměvem stály nové třídní učitelky prvňáčků: pro 1.A p. uč. Mgr. Lenka Augustinová, pro 1.B p. uč. Mgr. Marie Neřoldová a pro 1.C p. uč. Mgr. Radka Kmochová, aby společně s devaťáky odvedli prvňáčky do jejich nových tříd. Tam žáci devátých ročníků předali každému žákovi pamětní list a malý dárek. Poslední zamávání a obě skupiny se loučí. Ale ne na dlouho! Ve čtvrtek se totiž opět setkají při prohlídce školy.

A jak jsem viděla ten den já? I když by mi bylo líto smazat těch osm let, klidně bych se do první třídy vrátila. Ta podivná směs slz, nadšení a nervozity z nového prostředí má něco do sebe. Vlastně i pro mne a ostatní deváťáky něco (krásného) pomalu končí a doufejme, že příštím rokem i něco krásného začne... .

Mirka Dvořáková
Mirka_Dvorakova@email. cz

jak je vidět, prvňáčků je u nás zatím pořád dost

nejdřív předvedli současní druháci, co se v první třídě naučili a proč stojí za to se do ní těšit

průvodní slovo programem měla Nikol Fabiánová z 9.B
a několik slov na uvítání pronesl i pan ředitel Mgr. Dalibor Carda

skupinka žáků z 9.B předvedla, jak to vypadá ve vyšších ročnících
a děvčata ukončila program "komorně" laděnou písničkou o škole

1.A s paní učitelkou Lenkou Augustinovou
děti mají pod svou péčí žáci 9.A

1.B s paní učitelkou Marií Neřoldovou
děti mají pod svou péčí žáci 9.B

1.C s paní učitelkou Radkou Kmochovou
děti mají pod svou péčí žáci 9.C

a to je první "návrat z opravdové školy"

TAK HODNĚ ŠTĚSTÍ A ÚSPĚCHŮ V PŘÍŠTÍCH DEVÍTI LETECH !!!

Tím to samozřejmě ještě neskončilo.
Musel se ještě sejít pedagogický sbor pod vedením pana ředitele Cardy a paní zástupkyně Hoššové, aby zkontrolovali skutečné stavy žáků ve třídách a aby se dohodla všechna organizační opatření k definitivnímu zahájení výuky v tomto školním roce 2002-2003.

tak teď už opravdu DO TOHO ;-))

foto a komentář: Mgr. Jan Kříž