Nenuďte se, pojďte s námi . . .
tentokrát na koncert

25. února 2004

25. února 2004 se žáci 8.C a 9.B vydali na večerní představení do divadla. Přestože jarní prázdniny jely takříkajíc na plné pecky, naše čtyřicetičlenná výprava se před půl osmou večer začala scházet ve foyeru Městského divadla v Českém Krumlově. Všichni svátečně oblečeni a naladěni. Jak by také ne, když na programu byl houslový koncert Pavla Šporcla.

Mladý houslista, známý u nás i ve světě, se ukázal jako sympatický, skromný a se smyslem pro humor. Zaujal především mistrovským předvedením skladeb světoznámých autorů (Brahms, Paganini a další), ale nás zajímalo i jeho moderní oblečení a hlavně šátky (během koncertu vystřídal dva). Pavel Šporcl a Petr Jiříkovský (klavírní doprovod) nám po skončení koncertu věnovali spoustu autogramů a přání pro naši školu.

Ohlasy:

„Středeční koncert Pavla Šporcla a Petra Jiříkovského se mi velmi líbil. Nejvíce mě zaujala poslední skladba Vzpomínka na Ameriku. Pavel Šporcl má zvláštní vyjadřování, povídá srozumitelně a jasně. Udělal na mě dobrý dojem.“
Pavla

„Pavel Šporcl je velice nadaný a šikovný. Prsty po houslích mu jen pobíhají a nástroj vydává krásný zvuk. Vystoupení měl velice dobře připravené a moc se mi to líbilo. Hezky se obléká a má pěkné šátky.“
Vendula

„Pavel Šporcl je skvělý houslista. Jeho vystoupení mě velmi zaujalo, jak krásnými skladbami s doprovodem klavíru, tak vtipnými průpovídkami.“
Adéla

text a foto: Andrea Augstenová