Čím začínáme letos ? - STÁVKOU . . .

1. ZÁŘÍ 2003

Vážení rodiče,

1. září 2003 zůstane řada škol uzavřena. Vláda jinou možnost nám, školským pracovníkům, nedala. Jsme si vědomi, že Vás jako rodiče a veřejnost nemusí platové podmínky ve školství příliš zajímat. V konečném důsledku však nedostatečné financování vede ke snižování kvality vzdělávání Vašich dětí. Kvalifikovaní pedagogové odcházejí ze škol a absolventi pedagogických fakult nemají o učitelské povolání zájem. Proto je náš protest jen zdánlivě o platech, ve skutečnosti jde o budoucnost vzdělávacího systému, a tím tedy i o budoucnost Vašich dětí. Vládou deklarovaná podpora vzdělání zůstane jen nenaplněným prohlášením.

Omlouváme se za obtíže, které Vám náš protest může způsobit. Věříme však, že nás pochopíte.

V Praze dne 22. srpna 2003

František Dobšík
předseda Českomoravského odborového svazu

Vážení rodiče,

zaměstnanci Základní školy Za Nádražím Český Krumlov se rozhodli připojit ke stávce, vyhlášené z důvodů uvedených v prohlášení předsedy odborového svazu pracovníků ve školství.

1. 9. 2003 bude celá škola včetně školní jídelny a školní družiny uzavřena.

Školní rok bude zahájen 2.9.2003.

Mgr. Dalibor Carda