6.A a volejbal

2. listopadu 2004

NOBLESNÍ DŘINA

Dnes již podruhé vidíme v popředí partu dětí a dospělých, kteří jsou pro mě zachyceni ve vzácné chvíli. Čím je tento foto okamžik ojedinělý?

Však se ohlédněme kolem nás: „V tak konzumní, uspěchaně chaotické a sebedestruktivní době se našli jednotlivci, kteří se vydali na společně kulatou cestu, volejbalovou cestu s míčem a sítí v pozadí. Svým prvním turnajem odehráli úvodní servis, lapali po okamžicích ideální společné souhry. Nezažívají ihned volejbalová vítězství, avšak pečlivě se hledají, učí se překonávat se, přijímají a dávají své schopnosti týmu. Osobnostně rostou všudypřítomným kladným trenérským vzorem, pozitivním přístupem Vás rodičů ke sportu a především díky hře zvané volejbal.

Vážení, W.G. Morgan v roce 1895 poprvé rozehrál hru, ještě tehdy zvanou MINONETTE, později přejmenovanou na VOLLEY BALL… a hrajeme ji dodnes!

Díky pravidlům, které si hráči - děti osvojují!

Milí čtenáři, ač jde o soutěžení, hlasitě říkám: „Získává každý, kdo se hraní účastní!“

Děti, rodiče, trenéři a diváci této hry, cením si Vás!

Tak ať nám to, moje milá třído, ladí volejbalově i lidsky.

Třídní učitel Mgr. Zdeněk Pilař

. . .