2.A na lyžích

1. - 3. února 2005

„A v zimě pojedeme lyžovat!“, zněla červnová věta na rozloučenou ve Zlaté Koruně po sjetí řeky na raftech. Znovu ožila v listopadu, kdy jsme se s několika nadšenými rodiči rozhodli uspořádat pro děti pobyt na lyžích. A tak jsme pár prvních únorových dní strávili na Lipně. Téměř veškerá organizace, včetně zajištění ubytování, dopravy, možnosti jezdit na vleku a výuky lyžování, byla v režii rodičů. Denně dopravovali děti vlastními auty, bez nároku na úhradu benzínu, do Frymburka. Místní svah na Martě nám poskytl dostatečný prostor a pro výuku lyžování byl ideální. Domů odjížděla spousta nadšených „lyžařů i jejich instruktorů“ s přáním brzkého společného setkání.

Velký dík patří manželům Adamčíkovým, Janíčkovým, paní A. Freiové a J. Samkové, pánům J. Irovi, L. Foltýnovi a V. Vranovskému z řad rodičů a panu Z. Janáčovi za poskytnutí lyžařského vleku.

Kateřina Sládková, třídní učitelka

Snídaně byly bohaté a zdravé.

aby se sníh nelepil, je potřeba lyže namazat, aneb, kdo maže ten jede!

Výuka začínajících lyžařů pod vedením taťky Janíčka

Barča, Kačka a Sisi odpočívají

Péťa, Pepíno, Marek a Zdeňka na Martě.

poprvé na vleku

Kačka a Zbyňa

Bětce s panem učitelem Vopatem hezky ladí čepice ušatce.

jeden z hlavních organizátorů R. Adamíček,
dobrou náladu všem rozdávala paní třídní učitelka

… vyčerpání bylo maximální

večerní relaxace na Marině