Zpívám, zpíváš, zpíváme

13. dubna 1999

V úterý 13. dubna 1999 proběhlo okresní kolo soutěže s názvem "Jihočeský zvonek". Této přehlídky se zúčastnilo mnoho dětí. Z naší školy jsem se zúčastnila já, t.j. Anna Vávrová z 8.B a Marcela Křížová z 9.A.

Soutěž probíhala v klidu. Občas někomu "ujel" nějaký ten tón, ale jinak to bylo dobré. Zpočátku jsem byla klidná, ale když přišla na řadu 3. kategorie, tak se mě chytla trochu tréma. Za malou chvilku už jsem slyšela, jak mě volají na podium. A tak jsem šla. Odzpívala jsem si Skřivánka a měla jsem klid. Potom už byla nervózní jenom Marcela, ale nevím proč. Obě písně v doprovodu paní učitelky Severové zvládla znamenitě.

Po přestávce (která byla místo půl hodiny hodinu) se vyhlašovaly výsledky. Ani já, ani Marcela, jsme nezůstaly bez omezení. Já jsem obsadila skromné, ale moc pěkné 3. místo. Marcela získala nádherné první.

Po skončení se všechno rozeběhlo domů. Já, Marcela a paní učitelka jsme ještě zašly na pohár do cukrárny a pak jsme se spokojené vrátily do školy na oběd.

A co si myslím o soutěži já? Určitě by v této soutěži mělo naší školu reprezentovat více dětí, protože mě se soutěž velice líbí a určitě půjdu příští rok zase.

Anna Vávrová, 8.B