Nosy Competition 1999 Pregarten (Rakousko)

15. června 1999

Soutěž v Rakousku

V úterý 15.6.1999 jsme jeli do Rakouska, protože tam byla soutěž v angličtině. Odjezd měl být ráno v 7:50, ale autobus přijel již v 7:30. V 7:40 jsme se pomalu začali scházet. Všichni přišli a autobus vyjel. V autobuse jsme nebyli sami. Byly tam i žáci ze škol v jiných městech. (Z každé školy bylo 6 soutěžících a nějací učitelé.) Cesta probíhala v pořádku. Na hranicích nám prohlédli pasy. V Pregartenu nám chvíli trvalo, než jsme našli školu.
Začátek soutěže měl být v 9:00. Když jsme asi v 9:39 dorazili, uvítali nás a zavedli do velké haly, kde jsme již měli připraveny židle, odznáčky, něco jako šály s maskotem soutěže, jídelníček a rozvrh, kdo, kde a kdy bude. Každá skupina (po 6 žácích) byla rozdělena na dva týmy (3 a 3, každý tým měl svůj rozvrh). V hale vše začalo uvítáním. Potom nám řekli co, kdy a kde je. Šli jsme na první disciplínu. Naučili nás tam písničku a házeli jsme šipky. Šipky jsme ještě hráli všichni. Potom jsme se už rozdělili. Jedna skupina šla na konverzaci, druhá na BINGO. Další disciplíny byly Treasure hunt (honba za pokladem), seznamování, FIT-WIT, atd.
Skončili jsme asi ve 14:30. Nebyli jsme vůbec unavení (možná bychom zvládli ještě jednou tolik). Byli jsme zvědaví jak jsme dopadli, ale tušili jsme, že budeme na 2. nebo 3. místě. Na řadu přišlo vyhlašování.
Už řekli 2. místo ale my jsme tam stále nebyli. Bylo nám to divné, ale čekali jsme, co řeknou dále. Najednou řekli, že druhé místo spolu s vyhlášenou školou obsadila ZŠ Za Nádražím Český Krumlov. Předali nám nějaké knížky, ani jsem je neviděl (hned je zabavily holky), a nějaký pytlík (v něm byl pro každého film do foťáku (24), tužku, tužku s vyměňovacími hroty, atd.). Ještě vyhlásili první místo, tam byla nějaká německá škola. Nakonec nám rozdali papírky s refrénem na písničku od Michaela Jacksona. Šály jsme museli vrátit, ale odznáčky nám zůstaly.
Pomalu jsme šli k autobusu. Paní učitelka Hoššová nás ještě vyfotila před školou a nastoupili jsme do autobusu. Doma, v Krumlově jsme se všichni rozešli.

Competition in Austria
On Tuesday 15.6.1999 we went to Austria, because there was a competition in English language. Bus arrived at 7:30, 10 minutes before us. When we're all, the bus started. In the bus, there weren't only us, but there were some other schools. In Pregarten, we found school and went inside.
The beginning of competition was planned to 9:00 am. When we arrived at 9:39, they introduced us to grand hall. All of teams was divided (from 6 pupils to 2*3 pupils). In grand hall all began. Then they said us what, where, when is. We went to a first discipline. They taught us a song and we threw darts there. Then we went to the others disciplines. Other disciplines were: conversation, BINGO, Treasure hunt, acquainting, FIT-WIT, etc.
We ended at 14:30. We were 2nd . They gave us some books and bag with presents for us.
After the competition we went home.

Johny (Jan Kříž, 7.C)

Několik záběrů naší reprezentace v minulém ročníku '98