Naše dvě poslední setkání

Vzhledem k tomu, že v Rakousku vycházejí žáci již z 8. třídy, setkaly se naše partnerské třídy již naposledy.

4. května 1999 přijeli naši kamarádi k nám, abychom společně navštívili zámek a zoologickou zahradu na Hluboké. Po dobrém obědě jsme se podívali i do Českých Budějovic, kde jsme si "vyšlápli" i na Černou věž.

17. června 1999 jsme přijali pozvání našich přátel na společnou cestu do Solnohradska. Po krátké zastávce u Mondsee jsme pokračovali v cestě do lázeňského městečka Bad Ischl. Pak už nám zbýval jen kousek cesty k jednomu z mnoha alpských jezer Wolfgangsee. Projížďka lodí naše dojmy jen zesílila.

Jsme rádi, že právě naše třída měla možnost setkávat se s dětmi partnerské třídy z HauptSchule Bad Leonfelden, a tak díky nadšení našich třídních učitelek, Paní Greti Ecker a Jaroslavy Plichtové, jsme po čtyři roky měli možnost nejen procvičovat naše jazykové dovednosti, ale měli jsme i možnost mnoho nového poznat a prožít s našimi rakouskými přáteli spoustu pěkných chvil ať u nás, či v Rakousku.

Anna Vávrová a Vanda Vlasatá, tř. 8.B