zpět na menu

I v uplynulém školním roce se naše škola účastnila prostřednictvím svých žáků v mnoha soutěžích a olympiádách předmětových i sportovních. Všem našim reprezentantům ještě jednou dodatečně děkujeme, blahopřejeme úspěšným a těm méně úspěšným držíme palce a přejeme, aby se jim vše podařilo příště. Pro nedostatek místa jsme letos zařadili jen reprezentativní výběr z nejvýznamnějších úspěchů.

Recitace a zpěv - opět v německém jazyce

Na přehlídce recitace a zpěvu v německém jazyce, která se uskutečnila pod záštitou Nadace Rolfa Nitsche 13. dubna ve Větřní, úspěšně reprezentovaly naši školu Martina Kindlová a Daniela Klabouchová ze 7.C v recitaci a Marcela Křížová z 9.A ve zpěvu.

Osmák to v Praze natřel několika deváťákům

K jedněm z největších úspěchů žáků naší školy patří jistě pěkné třetí místo v ústředním republikovém kole konverzační soutěže v německém jazyce, které v březnu 1999 v Goethe-Institutu v Praze vybojoval Petr Šikuta z osmé B. Mezi soutěžícími z devátých tříd byl jediným osmákem. Přípravě na soutěž musel Petr věnovat mnoho času i proto, že jako hlavní cizí jazyk má už od šesté třídy angličtinu. S paní učitelkou Jaroslavou Plichtovou se nad němčinou setkával o jarních prázdninách a kromě toho třikrát týdně ráno před vyučováním.

Mgr. Jaroslava Plichtová

I volejbalistky měly letos úspěšný rok

Družstva žákyň naší školy startující pod hlavičkou VSK Český Krumlov dosáhla v uplynulém roce řady výborných umístění.
     Starší žákyně se vítězstvím v krajském přeboru kvalifikovaly na mistrovství ČR, kde obsadily 9. místo.
     Stejné družstvo zvítězilo také v oblastním finále soutěže základních škol a v republikovém finále skončilo na 5. místě .
     Na stupně vítězů se žákyně dostaly na kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji O pohár města Český Krumlov, když skončily na 3. místě, za vítězným Dansportem Praha a druhým Berlínem.
     Poslední významnou soutěží, které se družstvo žákyň zúčastnilo, byl Pohár tří krajů (Jihočeského, Západočeského a Středočeského), ve kterém startovalo 16 družstev. Po postupu ze základních skupin vybojovala děvčata ve třech finálových turnajích 1., 1., a 3. místo a stala se tak vítězkami celé série.