Cyklus proměn

V prvním květnovém týdnu se pro dívky ze sedmých ročníků konal seminář s názvem Cyklus proměn, který vedly dvě mladé paní učitelky z naší školy, Mgr. Kristina Koritarová a Mgr. Eva Klimešová. Dívky získaly na semináři informace o změnách na svém těle v období dospívání. Dozvěděly se, jak probíhá menstruace, jak se o své tělo během menstruace starat, a na co mají být připravené. Ukázaly jsme si také různé menstruační a hygienické pomůcky pro ženy. Tím, že seminář probíhal bez chlapců, mohly jsme se zeptat na intimnější otázky na tělo, a nemusely se ostýchat. Další diskuse jsme vedly o pohlavních orgánech ženy a o tom, jak se z dívky stává žena. Byly jsme ujištěny, že projevy našeho těla jsou normální, a není se za co stydět. Jsme rády, že seminář proběhl, a že jsme se ho mohly zúčastnit.

Za 7.A Vanesa Jochová, Elena Kamlachová, Jana Stejskalová a Dominika Němečková

Cyklus proměn_7.ročníkCyklus proměn_7.ročník