Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

Naši letci v RAF
Autor: Eva Zálohová, četlo 6371 lidí, 2018-05-27 11:15:34
Na začátku května se naši deváťáci sešli v kině na přednášce pana D.Švece o osudech našich letců bojujících proti nacistům v řadách Královských leteckých sil v bitvě o Anglii. Současně tam proběhlo vyhlášení vítězů vědomostní soutěže v rámci připomenutí stého výročí vzniku Československa. Je třeba říct, že naši žáci v soutěži získali všechna místa. Nejpevnější vědomosti projevil Jakub Kalista z 9.C., za ním se umístil Marek Maňásek z 9.B, pak A.Švecová z 9.B a další. Můžete si přečíst několik napsaných ohlasů a pak se podívejte na fotografie z akce i z rekonstrukce bitvy z konce 2.sv.války.
Ohlasy na přednášku o čs.letcích od deváťáků:
-Bylo to velmi zajímavé. Dozvěděl jsem se spoustu nových informací. A mohl bych také jít k letectvu, zkouškou jsem prošel.
-V kině to bylo poučné a vtipné. Jsem rád, že jsem se něco dověděl o našich hrdinech.
-Přednáška byla moc zajímavá. Líbilo se mi, jak p.Švec s námi komunikoval.
-Přednáška mě chytla, ráda bych se zúčastnila další podobné. Pán měl hezkou uniformu.
-Zajímavé téma, skvělé představení.
-Přednáška byla moc zajímavá. Myslím, že to každému něco dalo. -Přednáška mě bavila. Bylo zajímavé třeba to, co všechno se letci museli učit. V neustálém ohrožení života museli zažívat obrovský tlak. -Obdivuji naše letce. Zacházení s nimi během komunistické totality byl neskutečně nefér!
-Přednáška mě bavila. Ráda bych se zúčastnila další podobné přednášky.

Naši letci v RAF -přednáškaNaši letci v RAF -přednáškaNaši letci v RAF -přednáškaNaši letci v RAF -přednáška

Přístup: zvenku, Počet přístupů za uplynulou hodinu: 51, Vaše IP: 3.144.230.82