Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

Výlet 7.B a 7.C
Autor: 7.C, četlo 9479 lidí, 2018-06-22 21:22:57
Na školní výlet do Tábora a okolí jela 7.B a 7.C společně. Program byl pestrý a nálada výborná :-)
Pan řidič ochotný, počasí báječné.
První den jsme měli dějepisně-přírodovědnou exkurzi, večer a noc jsme prožili v kempu, přespali jsme v chatičkách a druhý den už se nesl v duchu sladkého relaxování.
Výlet jsme si opravdu užili :-)

14. a 15.6. jsme jeli na výlet. Byl to výlet se spaním. Vyjeli jsme ráno a dopoledne jsme dojeli do Chýnova. Prošli jsme si Chýnovské jeskyně, dozvěděli se něco o jejich objevení, z čeho se skládají. Poznali jsme i zvířátka, která v nich žijí a přezimují. Také jsme viděli pitný zdroj pro celý Chýnov.
Náš výlet se týkal hlavně Tábora, jeho historie a zajímavostí tohoto města. Byli jsme v podzemí, prošli jsme si Husitské muzeum a Strašidelné muzeum. Tam nás vystrašili, některé z nás hodně, některé zase málo. V podzemí jsme ušli skoro kilometr, prošli jsme pod celým náměstím, pod domy. V Husitském muzeu jsme si připomněli husity a jejich války, ukázali si původní zbraně, se kterými bojovali. Vysvětlili si taktiky a dozvěděli se i nové informace.
Když jsme si všechno prošli, tak jsme odjeli do kempu. Tam jsme se pobavili, zahráli si hry a najedli jsme se (k večeři byl smažák a hranolky). Večer jsme si rozdělali ohýnek. Ráno jsme zjistili, že v kempu byl zloděj. Naštěstí všichni od nás byli v chatkách zamčeni.
Dopoledne jsme jeli do Muzea čokolády a marcipánu. Viděli jsme sladké figurky, dozvěděli jsme se něco o původu a výrobě čokolády.
Odpoledne jsme jeli do bazénu do Českých Budějovic. 1O lidí šlo do města do McDonaldu a zbytek si to užil ve vodě. Zaskákali jsme si ze skokánku, zaplavali v bazénu, ohřáli se ve vířivce a zajezdili si na tobogánu. Bylo to úžasné zakončení dne.
Pak následoval odjezd domů a zábava v autobuse.
Výlet byl moc pěkný.

Za 7.C Veronika Šustáčková

SnídaněPod záštitou králeHusitéVýchod z jeskyně

Přístup: zvenku, Počet přístupů za uplynulou hodinu: 118211, Vaše IP: 18.190.156.80