Hrozí vašim dětem nebezpečí ?

Děti z Biologického kroužku připravily a vyhodnotily anketu „Alkohol, drogy, kouření“, která se týkala osobních zkušeností dětí s těmito látkami.

Níže bychom chtěli ukázat některé výstupy shrnující získané informace. Vzhledem k tomu, že získané výsledky nejsou zřejmě charakteristické jen pro naše žáky, nabízí se zde důvod k zamyšlení pro každého z nás.

Na základě této ankety jsme zorganizovali besedy pro rodiče s pracovníky Pedagogicko-psychologické poradny, terapeutkou a pacienty z léčebny v Červeném Dvoře. Ze sedmi set rodin se besedy zúčastnilo pouhých dvacet rodičů ! Tento nezájem nás velmi překvapil. Tím spíše v době, kdy sdělovací prostředky a často i veřejnost kritizuje školství pro jeho údajnou nečinnost a nezájem o problematiku drog a ostatních návykových látek.

Několik podobných besed se podařilo zorganizovat i pro žáky z osmých a devátých ročníků. U nich se tyto otázky setkaly se zdravým zájmem, protože měli možnost hovořit přímo s lidmi, kteří mají s takovým osudovým selháním hlubokou životní zkušenost.

Bohuslava Jochová