Neobvyklá škola v přírodě

duben 1998

Ve dnech 27.-30.dubna strávili někteří žáci naší školy dny plné pohody v německém městečku Lackenhauser nedaleko německo-českých hranic. První den byl ve znamení cestování.

Radka a spol. při cestě tam

Ráno jsme vyrazili z českokrumlovského vlakového nádraží směrem k hranicím. Tam si nás převzal autobus a odvezl nás na ubytovnu v Lackenhauseru. Tam nás již očekávali naši němečtí přátelé. Ve zbytku dne jsme si vybalili věci a poté jsme hráli různé hry.

seznamovací hry s představováním
 výroba mostu přátelství
 naše výrobky jsou již dokončené

Druhý den jsme po snídani vyrazili do Bavorského lesa. Cestou jsme se zastavili ve sklárnách u Freyungu. Zde jsme zhlédli výrobu skleněné vázy. Poté už jsme zamířili přímo do zvířecího parku. Zde jsme absolvovali sedm kilometrů dlouhou procházku, při níž jsme viděli daňky, sovy, medvědy a jiná zvířata. Na ubytovnu jsme se vrátili přesně na večeři. Byli jsme patřičně unaveni, a tak byl každý rád, že se dostal do postele.

tady se rodí skleněné výrobky
 zde jsme si mohli na vybrané skleničky nechat vyrýt svá jména

Třetího dne jsme strávili dopoledne s dětmi z 8. a 9. tříd ze školy z Hauzenbergu. Po výborném obědě jsme se vydali do plaveckého bazénu s umělými vlnami. Ve vesničce, kde byl onen bazén, jsme si nakoupili sladkosti. Autobus si nás vyzvedl u obchodu a odvezl nás zpět do našich pokojíčků. Na večer si skoro každý připravil nějaké vystoupení. Někteří zatancovali, jiní zazpiívali. Každý, kdo něco předvedl, si mohl vybrat odměnu. Poté byla uspořádána diskotéka. Jí se zúčastnili pouze ti nejvytrvalejší.

umělé vlnobití nás poprvé po vánocích konečně pořádně umylo

Dalšího dne nastal den balení. Po snídani jsme museli mít sbaleno. Batohy jsme si dali do klubovny, neboť do ubytovny se ráno stěhovali jiní žáci. Celé dopoledne jsme si venku hráli a po obědě jsme šli hrát šipkovanou. V půl třetí jsme se rozloučili s našimi německými přáteli a jeli autobusem až k hranicím. Když jsme je přešli, nasedli jsme do vlaku a ten nás dovezl zpět na českokrumlovské nádraží ČD. Tam jsme se rozloučili a šli jsme domů.

namáhání našich mozků při řešení soutěžních otázek
 společná fotografie všech zúčastněných
 naše výprava před odjezdem

I přes pár drobných problémů jsme strávili čtyři pěkné dny, odpočinuli jsme si od školy a teď zbývá jen doufat, že se takový výlet bude opakovat.

Lenka Křížová, tř. 9.A